Otevírací doba
PONDĚLÍ      08:00 - 18:00
ÚTERÝ 11:00 - 19:00
STŘEDA 08:00 - 18:00
ČTVRTEK 11:00 - 19:00
PÁTEK 08:00 - 18:00 

 

 

Rychlý kontakt
+420 / 733 166 877
 
 


Baňkování

BAŇKOVÁNÍ

  • Uvolňuje zatuhlé svalstvo a spasmy
  • Zrychlí lymfatický systém
  • Detoxikace
  • Prohřívá tonus svalstva


Baňkování

Baňkování je velmi stará metoda, používaná nejen k potlačování bolesti pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží.
Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku.
Baňky působí fyzikálně, reflexně, ale taky metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny. Účinek baněk lze zesílit tím, že se přikládají na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body. Baňkami se dá i masírovat. Tuto masáž ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.
Baňky se používají u mnoha chorob a poruch, např. u vysokého krevního tlaku, bolesti zad, ústřelech, různých druzích bolesti hlavy. Léčba má dobré výsledky i při léčení plicních chorob. Touto léčebnou terapií dostaneme z těla veškeré toxiny, látky, které náš organismus vyčerpávají a zatěžují.
Aplikace baněk zásadně nebolí. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocnění, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění,