Otevírací doba
PONDĚLÍ 08:00 - 18:00 / dle objednávek
ÚTERÝ 11:00 - 19:00 / dle objednávek
STŘEDA 08:00 - 18:00 / dle objednávek
ČTVRTEK 11:00 - 19:00 / dle objednávek
PÁTEK 08:00 - 18:00 / dle objednávek
Rychlý kontakt
+420 / 733 166 877
 
 


IPL - Trvalá depilace, pigmentové skvrny

 

INTENZIVNÍ PULZNÍ SVĚTLO - AMBULANCE ESTETICKÉ MEDICÍNY


Termíny viz akce  
 NUTNÉ OBJEDNAT! 

FOTOOMLAZENÍ PLETI

oblíbená a účinná obnova a vitalizace pokožky od spodních vrstev pleti.
Jedná se o IPL světelnou termickou stimulaci koolagenových vláken 

NEINVAZIVNÍ LIFTING OBLIČEJE

Velmi oblíbená lokální aplikace, s ihned vyditelnými účinky, která termicky smršťuje a zrychluje metabolismus fibroplastů a remodeluje kolagenová i elastická vlákna.

Dojde k vyhlazení a zpevnění pokožky bez injekcí a chirurgických zákroků. Dochází k okamžitému vypnutí pokožky. Výsledek je hladší, zdravější a mladistvější vzhled.

PIGMENTOVÉ SKVRNY

Vysoká účinnost se dosahuje zvláště u tmavých skvrn. Výborné výsledky již po prvním ošetření.
Ihned po ošetření se barva pigmentace změní na červenou. Na ošetřovaném místě se vytvoří jemné stroupky, které se samy během 1-2 týdnů postupně sloupnou. Tento typ ošetření se neprovádí v letním období. Nikdy nesmí být ošetřována mateřská znaménka.
 

ROZŠÍŘENÉ ČERVENÉ ŽILKY, HEMANGIOMA

Dojde k silné regeneraci postižených míst. Světelný paprsek se zachytí v červeném pigmentu, dojde k zahřátí a žilka se během 7-10 dnů vstřebá. Počet ošetření závisí na velikosti plochy a hustoty žilek. Ošetření se provádí jednou za 3 týdny.

AKNÉ

Při ošetření dojde k tepelnému zničení bakterií akné a silně se podpoří hojení. Po této kúře se pleť vyhladí a zjemní se i jizvičky, které akné doprovázely. Ošetření je doporučeno jednou za 3-4 dny po dobu 4 týdnů.
Tímto ošetřením se ale neodstraní příčina akné, ale pouze následek. Je proto nutné o pleť i nadále odborně pečovat.

JIZVY A STRIE

Při ošetření dochází k hloubkové regeneraci pokožky. Nelze zaručit úplné zmizení jizvy, ale lze dosáhnout velmi uspokojivých výsledků. Ošetření se provádí jednou za měsíc.
 
Ošetření provádí odborně vyškolený personál. Oči klienta jsou chráněny ochrannými brýlemi. Na ošetřované místo je nanesen speciální gel, který je nutný k přenosu světla a k ochlazování ošetřované oblasti. Optický aplikátor se přitlačí na ošetřované místo a vystřelí světelný záblesk. V té chvíli klient pocítí mírné štípnutí, teplo. Po ošetření se dostaví pocit mírného pálení.

 TRVALÁ DEPILACE

- trvalá epilace - VHODNÉ PRO ŽENY I MUŽE odstranění TMAVÝCH, SVĚTLÝCH i ŠEDIVÝCH chloupků - jedinečný patent v ČR, pomocí IPL firmy   Eurofeedback

- odstrnění pigmentací, žilek v obličeji i na nohou 
  okamžité odtranění viditelných rozšířených žilek, léčba výrazných pigmentací
- léčba akné, jizev, strií

JAK VLASTNĚ FUNGUJE FOTOEPILACE?

Intenzivní pulzní světlo pulzního světelného systému je selektivním způsobem absorbováno tmavým pigmentem (melaninem) event. krevním barvivem (hemoglobin), v dříku a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70 °C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla. Nepatrně pigmentovaná pleť naproti tomu zůstává nedotčena. Při úplném poškození nevyrůstá z místa růstu žádný chloupek, odstranění tohoto chloupku je trvalé.

CO SE STANE PO OŠETŘENÍ?

Chloupky na ošetřeném místě vypadají až po několika dnech, když už zničený prostor vlasových pochev, které se nacházejí asi 1 až 5 milimetrů pod kůží, nenabízí oporu. Na ošetřeném místě nicméně dorůstají další chloupky, které se nacházejí nejprve v telogenní klidové fázi (třetí fázi růstového cyklu chlupu těsně před vypadnutím) a teprve poté postupně přecházejí do anagenní růstové fáze.

JAKÁ PRAVIDLA SE MUSÍ DODRŽOVAT?
Odstraňování nežádoucího ochlupení přístrojem Anthélie je v zásadě šetrné a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase. Omezení by ale mělo asi po dobu tří týdnů před každým ošetřením a po něm platit pro návštěvy solárií, případně pro opalování na slunci. Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny). V případě ošetření větších částí těla je třeba se opalování a návštěv solária zcela vyvarovat, menší části lze velmi dobře chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (přes 30, raději 50).

JAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY SE MOHOU OBJEVIT?
Vedlejší účinky jsou při správném použití přístroje Anthélie a pečlivém nastavení parametrů ošetření velmi vzácné. V závislosti na typu kůže a nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně může i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Případné vedlejší účinky zmírňuje chlazení postiženého místa na kůži. Zřídka jsou pozorovány prudší reakce, v podstatě jsou možné až příznaky připomínající spáleniny při opalování nebo popáleniny. V jejich důsledku se může objevit hypopigmentace nebo hyperpigmentace, pleť je tedy po ošetření světlejší (nebo tmavší), ale tyto skvrny se časem samy ztratí. Příčinou popsaných problémů je téměř vždy skutečnost, že postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez odpovídající vysoké ochrany.

DO JAKÉ MÍRY JE REDUKCE OCHLUPENÍ TRVALÁ?
Po dobře provedeném ošetření s přístrojem Anthélie by se mělo odstranit až 100 % chloupků. Ošetřením tímto přístrojem jsou chloupky proto opravdu trvale odstraněny, protože byly zničeny kmenové buňky kořínků, z nichž už nemohou vyrůstat žádné chloupky. To lze dokázat z histologického hlediska (v průřezu kůží). Máme k dispozici kontrolované vědecké studie pro dobu následného sledování v délce několika let.

KOLIK OŠETŘENÍ BUDU MUSET PODSTOUPIT?
Při jednom jediném ošetření nemohou být nikdy odstraněny všechny nežádoucí chloupky. Chloupky rostou v cyklech, část chloupku je v klidu (fáze telogen), část roste (fáze anagen). Při fotoepilaci jsou v podstatě odstraněny pouze chloupky v anagenu, tedy chloupky, které právě rostou. Jejich podíl je po těle rozdělen různě a představuje zhruba 10 - 50 % všech chloupků na daném místě. Rozdílná je i doba růstu v jednotlivých fázích, tato období trvají čtyři až 24 týdnů. Vždy podle místa na těle je zapotřebí postoupit tři až osm ošetření. Mezi jednotlivými sezeními by měla být navíc pauza asi čtyři týdny v případě ošetření na hlavě a minimálně šest až dvanáct týdnů na těle. Tento fakt nemá nic společného s přístrojem Anthélie, nýbrž důvodem je pouze fyziologie růstu lidských chloupků.

JAK DLOUHO OŠETŘENÍ TRVÁ?
Aplikátor Anthélie umožňuje ošetřit jedním jediným impulzem plochu 7,5 cm2, což zajišťuje plynulou, hospodárnou činnost obzvláště při ošetření rozsáhlých částí těla (např. nohou a zad). Ošetření trvá několik minut (např. na bradě a na horním rtu) až zhruba 20 až 30 minut (např. na jedné noze).

KDO MŮŽE BÝT OŠETŘEN?
V podstatě mohou být ošetřeny všechny ženy a muži, , tedy černé i blond (vč. šedivých!). Klasickou fotoepilací není vůbec možné odstranit zcela nepigmentované, bílé chloupky, a to ani pulzním světlem, ani laserem, to platí i pro světlé lanugo. Toto omezení neplatí pro Anthélie!.

NEJČASTĚJI EPILOVANÉ OBLASTI:
Horní ret, brada, tváře, obličej, podpaží, předloktí, nadloktí, ruce, třísla, intimní partie kompletně, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho.

Zákrok je nutno 3 - 8 x opakovat, vzhledem k efektivnímu úbytku ochlupení po každém ošetření se cena dalších zákroků vždy výrazně snižuje.

POUČENÍ PŘED OŠETŘENÍM NA TRVALÉ ODSTRANĚNÍ CHLOUPKŮ

Alespoň 4 týdny před ošetřením a mezi jednotlivými sezeními chloupky už netrhejte, pouze holte nebo zastřihávejte Proč? Na odstranění chloupků je potřeba,  aby chloupek byl v kůži a měl správnou růstovou fázi. Pokud chlup vytrhnete, může až 3 měsíce spát než znovu vyroste. Tzn. že se množství sezení prodlouží, pokud chloupky trháte.

Tmavé chloupky před ošetřením můžete oholit, chloupky nemusí mít žádnou délku.

Světlé a šedivé chloupky se musejí nechat narůst.

Těsně před ošetřením se strhnou a IPL světlem působíme jinou vlnovou délkou na minitrhlinku způsobenou strhnutím chloupků.

Tato metoda si drží světový patent. Průměrný počet je 3-8 sezení, po 4 a více týdnech.

Po záblescích je pleť citlivá, načervenalá a chloupky jsou stejné jako před zákrokem. 

Během 6 – 14 dnů samovolně vypadnou. 14 dní před i po pokožku chraňte před sluníčkem, ojediněle mohly by vzniknout stroupky. Pokud vzniknou stroupky, neodstraňujte, pokožka se do týdne zahojí bez komplikací. 

 

KONTRAINDIKACE 

těhotenství, epilepsie, kardiostimulátor, otevřené rány, jizvy po zhoubných nádorech. Ošetření se nedělá přímo na: vystouplá mateřská znaménka, nádorky, tetováž a permanentní make-up (aby se neodstranily).

14dní před ošetřením se neopalujte, neužívejte fotosenzitivní léky, či masti ( léků, krémů, bylin u kterých je kontraindikace slunění). Oznamte případný diabetes. Pokud máte problémy se štítnou žlázou hlaste, účinek ošetření bude menší. 

 

PO OŠETŘENÍ

V závislosti na typu kůže a nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně může i lehce napuchnout.

Podrážděná místa můžete chladit. Příčinou popsaných problémů je téměř vždy skutečnost, že postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez odpovídající vysoké ochrany, nebo užití fotosenzitivních léků.

Omezení by mělo platit po dobu tří týdnů před a po ošetření pro návštěvy solárií a při opalování na slunci.

Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny). V případě ošetření menších části lze velmi dobře tato místa chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (přes 30, raději 50)